Nawigacja
Kontakt
Historia Parafii
Terytorium Parafii
Duszpasterze
Ogłoszenia
Intencje
Galeria
Szukaj
Artykuły
Deklaracje
Ciekawy artykuł
Kurs Przedmałżeński
Ministranci
Franciszkański Zakon Świeckich
Akcja Katolicka
Sakramenty
Zespół GWNP
Zespół Ruah
Scholka Parafialna
Żywy Różaniec
Chór Parafialny
Bierzmowanie 2015 - lista kandydatów
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 81
Najnowszy Użytkownik: Maja
imieniny
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Gry online
Twój adres IP
Dodatki Racing
WITAMY

            

  Witamy na stronie internetowej
Parafii św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.
Przedstawiamy historię i dzień dzisiejszy
naszej Parafii.

 

06-400 Ciechanów
ul. Batalionów Chłopskich 10
dekanat ciechanowski-wschodni
tel. 0-23 / 672-22-36
 

Dodane przez Franciszek dnia październik 03 2009 15:14:131 Komentarzy ˇ 6110 Czytań - Drukuj
Radość Adwentu

         

       Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

 


Dodane przez Franciszek dnia grudzień 14 2014 17:16:560 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj
Adwent 2014

   Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Łacińskie „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni, a w języku dworskim oficjalne wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu. Dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.

   Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

   Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące Święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach - adwentowych Mszach Świętych, w poniedziałki i środy o godz. 18.00, a w pozostałe dni o godz. 7.00. Dzieci na Roraty zapraszamy z lampionami. 


Dodane przez Franciszek dnia listopad 25 2014 09:19:420 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj
Komunikat Policji

 

  Pomimo wielu apeli Policji, informacji i ostrzeżeń osoby starsze wciąż stają się ofiarami oszustów. Przestępcy wykorzystując łatwowierność, brak ostrożności i ufność starszych osób często zabierają im oszczędności całego życia. Przestępcy posługują się różnymi metodami, np. „na wnuczka” mającymi uwiarygodnić ich, jako członków rodziny osób pokrzywdzonych.

  Oszuści modyfikują metody swoich działań, wprowadzając nowe elementy opowiadanych historii. W ostatnim czasie podszywają się również za policjantów. Ostrzegamy — oszust stara się zdobyć nasze zaufanie, wpływa na emocje i prosi o dyskrecję. Policja nigdy nie poprosi państwa o udostępnienie własnych oszczędności aby je wykorzystać do podjętych działań mających na celu ujęcie oszusta.

  Pamiętajmy: Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję (nr tel. 997 lub 112). 


Dodane przez Franciszek dnia listopad 22 2014 21:12:580 Komentarzy ˇ 10 Czytań - Drukuj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Msze św.
W niedziele - 7.00, 9.00, 10.30 (z udziałem młodzieży), 12.00, 15.00 (z udziałem dzieci) i 18.00. W dni powszednie - 7.00 i 18.00.
Kancelaria parafialna
Zapraszamy od poniedziałku do soboty (za wyjątkiem świąt) w godzinach od 16°° do 17°°. Kancelaria mieści się w budynku plebani. Wejście (po schodkach) od strony DPS Kombatant.
Pracownicy Parafii
Organista - Robert Bartołd 502171990 Kościelny - Mieczysław Karpiński

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie