Nawigacja
Kontakt
Historia Parafii
Terytorium Parafii
Duszpasterze
Ogłoszenia
Intencje
Galeria
Szukaj
Artykuły
Deklaracje
Ciekawy artykuł
Kurs Przedmałżeński
Ministranci
Franciszkański Zakon Świeckich
Akcja Katolicka
Sakramenty
Zespół GWNP
Zespół Ruah
Scholka Parafialna
Żywy Różaniec
Chór Parafialny
Bierzmowanie 2015 - lista kandydatów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 79
Najnowszy Użytkownik: kami
imieniny
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Gry online
Twój adres IP
Dodatki Racing
WITAMY

            

  Witamy na stronie internetowej
Parafii św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.
Przedstawiamy historię i dzień dzisiejszy
naszej Parafii.

 

06-400 Ciechanów
ul. Batalionów Chłopskich 10
dekanat ciechanowski-wschodni
tel. 0-23 / 672-22-36
 

Dodane przez Franciszek dnia październik 03 2009 15:14:131 Komentarzy ˇ 5605 Czytań - Drukuj
Pomóżmy!

       W poniedziałek  27 października w całym Dekanacie ciechanowskim, a w naszej Parafii o godz. 10.30, odbędzie się przy kościele zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórkę organizuje Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego i od 1947 roku pomaga ludziom będącym w trudnej sytuacji: wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, kataklizmów oraz cierpiącym w ustrojach totalitarnych, wspiera także polskie zgromadzenia kontemplacyjne oraz polskich misjonarzy na całym świecie.

      Zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (zużyte komputery, drukarki, telefony, telewizory, pralki, odkurzacze, wszelkie pozostałe sprzęty AGD i RTV itp.). Oczyść swój dom z elektrośmieci i daj nadzieję potrzebującym na krańcu świata.


Dodane przez Franciszek dnia październik 20 2014 10:03:360 Komentarzy ˇ 3 Czytań - Drukuj
Błogosławiony Paweł VI

    Pierwszy w dziejach Kościoła papież-pielgrzym Paweł VI, w niedzielę 19 października, został ogłoszony błogosławionym przez Ojca Świętego Franciszka.

      To jeszcze Jan Paweł II otworzył w maju 1993 r. proces beatyfikacyjny Pawła VI, a Benedykt XVI w 2012 r. stwierdził heroiczność jego cnót. Papież Franciszek w 2014 r. uznał cud dokonany za wstawiennictwem Pawła VI. Dotyczył on uzdrowienia przed 18 laty dziecka, jeszcze w łonie matki, u którego stwierdzono poważne zaburzenia mózgowe. Lekarze sugerowali aborcję. Mieszkająca w Kalifornii kobieta podjęła jednak decyzję o urodzeniu syna i prosiła o wstawiennictwo Pawła VI. Chłopiec urodził się zdrowy, jednakże aby stwierdzić ostatecznie brak jakichkolwiek następstw problemów z okresu ciąży i móc potwierdzić cudowne wyzdrowienie, czekano 15 lat.


Dodane przez Franciszek dnia październik 16 2014 18:23:450 Komentarzy ˇ 4 Czytań - Drukuj
Dzień Papieski 2014

         W niedzielę, 12 października obchodziliśmy XIV Dzień Papieski w intencji dziękczynienia za pontyfikat Jana Pawła II oraz dzień więzi z papieżem Franciszkiem. Na Mszy św. o godz. 15.00 dzieci klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z rodzicami wykonali program artystyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Zdjęcia znajdziemy galerii.  


Dodane przez Franciszek dnia październik 12 2014 21:45:440 Komentarzy ˇ 5 Czytań - Drukuj
Odpust ku czci św. Franciszka 2014 - poświęcenie zwierząt

4 października obchodziliśmy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – Patrona naszej Parafii. Tego dnia wspólnie jednoczyliśmy się na modlitwie za pośrednictwem jednego z bardziej znanych świętych, który jest również patronem zwierząt.

O godzinie 16.00, przed naszym kościołem, ks. Adam Warda – nasz były wikariusz, który obecnie pracuje w Parafii Unieck, rozpoczął specjalne nabożeństwo ku czci św. Franciszka, połączone z obrzędem poświęcenia zwierząt.

Ks. Adam rozmawiał z dziećmi na temat miejsca i roli zwierząt w codziennym życiu człowieka. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że człowiek w imieniu Pana Boga powinien mądrze i roztropnie, z miłością i wdzięcznością, wykorzystywać przyrodę, którą tylko – na czas swojego życia – dzierżawi. Właścicielem wszystkiego jest sam Stwórca.


Dodane przez Franciszek dnia październik 04 2014 22:09:080 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj
Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe

          Od środy, 1 października  rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe„Nie sposób wymienić niezliczoną rzeszę świętych, którzy znaleźli w różańcu autentyczną drogę uświęcenia. Wystarczy wspomnieć św. Ludwika Marię Grignion de Montforta, autora cennego dzieła o różańcu, a bliżej naszych czasów – o. Pio z Pietrelciny (...). Szczególny zaś charyzmat, jako prawdziwy apostoł różańca, miał bł. Bartłomiej Longo. Jego droga świętości oparta była na natchnieniu, jakie usłyszał w głębi serca: «Kto szerzy różaniec, ten jest ocalony!»” (Jan Paweł II, Rosarium Virginis Mariae, 8).

          Czy prośba papieża św. Jana Pawła II o to, by zaufać tej modlitwie, nie wynika z wiary, że Różaniec jest lekarstwem dla współczesnego chrześcijanina, który boi się o swoją wiarę i z trudem szuka swego miejsca w świecie? Modlitwa nie jest bowiem sposobem na ucieczkę od wrogiej i niezrozumiałej rzeczywistości, lecz metodą na mądre zmierzenie się z nią. Różańca się nie odmawia, różańcem się żyje... albo i nie. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.15.


Dodane przez Franciszek dnia wrzesień 29 2014 20:39:130 Komentarzy ˇ 11 Czytań - Drukuj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Msze św.
W niedziele - 7.00, 9.00, 10.30 (z udziałem młodzieży), 12.00, 15.00 (z udziałem dzieci) i 18.00. W dni powszednie - 7.00 i 18.00.
Kancelaria parafialna
Zapraszamy od poniedziałku do soboty (za wyjątkiem świąt) w godzinach od 16°° do 17°°. Kancelaria mieści się w budynku plebani. Wejście (po schodkach) od strony DPS Kombatant.
Pracownicy Parafii
Organista - Robert Bartołd 502171990

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie